Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

Prázdninové změny

Během prázdnin byly vymalovány všechny učebny (na prvním stupni žlutě, na druhém světle zeleně, dík patří pánům Josefům Adamnickým, kteří odvedli kvalitní práci), na prvním stupni byly položeny zátěžové koberce. Dosavadní krytina z PVC byla po třicetiletém užívání silně poškozena a místy už i nebezpečná (linoleum se trhalo a vznikaly nepříjemné spáry). Nové linoleum by přišlo na příliš velké peníze, proto jsme volili variantu s koberci. Třídy se tak i odhlučnily a zateplily, nehledě na to, že koberce vypadají i více „domácky“ a my chceme, aby se děti ve škole cítily jako doma. Vždyť zde tráví mnohdy až třetinu dne. Vzhledem k tomu, že na úklid máme kvalitní vysavače s účinnými filtry, není třeba se obávat alergenů, roztočů ani jiných parazitů. Koberce jsou vysávány důkladně a denně a podle ohlasů dětí je s nimi spokojenost. Rodiče se budou moci přesvědčit o změnách na třídních schůzkách 16. listopadu (od 16 hodin). Uvidí i úplně nové tabule, tzv. triptychy, které slouží nejen k běžnému psaní, ale i jako promítací plocha pro interaktivní výuku. Tyto tabule spolu s další potřebnou technikou byly pořízeny v rámci projektu EU peníze školám a přišly na zhruba milión korun.

V. Svoboda, ředitel