V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Červen dává jahody a senoseč.

Život bez závislosti

Žáci osmého a devátého ročníku měli v úterý 4. října možnost vyslechnout autentickou osobní zpověď člověka, který se vlastní nezodpovědností a lehkomyslností propadl až na samé dno. Při besedě ve společenském sále školy jim vyprávěl svůj životní příběh pan Petr Kohout, zpěvák, textař a autor knihy Jsem hazardní hráč aneb Zpověď gamblera. Pro žáky to byl velmi silný zážitek, neboť mohli sledovat postupný pád člověka, který podlehl pokušení zejména hráčské vášně, ale také jeho dlouhou a velmi těžkou cestu zpět nahoru. Dnes žije normálním životem a m.j. skládá písničky, které vydal i na CD a při besedě je žákům zpíval. Hlavním výchovným momentem pro osmáky a deváťáky bylo varování, aby ve svém životě něco podobného nemuseli zažít.

Pořad pro žáky připravila výchovná poradkyně Mgr. Vonšovská.

V. Svoboda, ředitel