Březen - za kamna vlezem.

Byť byl jarní den jak na zakázku, nechoď ještě na procházku, ať tvé zdraví neztratí svou sázku.

Jak se dělá animovaný film

Ve středu 14. března absolvovali žáci III. – IX. třídy zajímavou přednášku ve společenském sále. Přijel za nimi výtvarník a animátor pan Cyril Podolský (m.j. se jako animátor podílel na oblíbeném seriálu Pat a Mat, či na nedávno vysílaném Večerníčku Krysáci. Žáci se dozvěděli, jak se dělá animovaný film, jak se vyrábějí a „oživují“ loutky, jak se dělají klipy a další zajímavosti. Výklad pan Podolský doprovázel řadou ukázek. Žáci si především uvědomili, že to, co vypadá tak hezky na obrázcích v televizi či DVD a trvá jen několik minut, je ve skutečnosti podloženo desítkami a stovkami hodin usilovné práce celého štábu tvůrců. Přednáška výborně doplnila učivo hodin výtvarné a mediální výchovy.