Červen studený - sedlák krčí rameny.

Prší-li na svatého Gerváze a Protáze, po čtyřicet dní se deštivé počasí ukáže.

Jak se dělá animovaný film

Ve středu 14. března absolvovali žáci III. – IX. třídy zajímavou přednášku ve společenském sále. Přijel za nimi výtvarník a animátor pan Cyril Podolský (m.j. se jako animátor podílel na oblíbeném seriálu Pat a Mat, či na nedávno vysílaném Večerníčku Krysáci. Žáci se dozvěděli, jak se dělá animovaný film, jak se vyrábějí a „oživují“ loutky, jak se dělají klipy a další zajímavosti. Výklad pan Podolský doprovázel řadou ukázek. Žáci si především uvědomili, že to, co vypadá tak hezky na obrázcích v televizi či DVD a trvá jen několik minut, je ve skutečnosti podloženo desítkami a stovkami hodin usilovné práce celého štábu tvůrců. Přednáška výborně doplnila učivo hodin výtvarné a mediální výchovy.