Březen - za kamna vlezem.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

Memento

V pátek 14. října strávili žáci 2. stupně 1. vyučovací hodinu ve společenském sále. Čekal tu na ně Mgr. Vítek Chadima z umělecké agentury Rajcha s protidrogovým pořadem Memento.

Jak už název napovídá, hlavním tématem byl známý Johnův román o narkomanech. Nešlo tedy o běžnou přednášku, ale o příběh podle skutečné události, který má vyznít jako „memento“ (varování) pro ty, kteří by měli snahu drogu okusit.

Zhruba v 45 minutách se pan Chadima pokusil výbornou dramatizací publiku přiblížit nejpodstatnější pasáže příběhu Michala Otavy, který se v 16 letech nechal partou stáhnout k užívání drog.

Pořad se žákům moc líbil, tak už zbývá jen doufat, že si varování opravdu vezmou k srdci.

Výchovná poradkyně Mgr. M.Vonšovská