Když pálí srpen, bude pálit i víno.

Přinese-li déšt svatá Helena, bývá otava dlouho zelená.

PODZIM a ZIMA ve druhé třídě

Ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech děti pracují různými technikami a z různých materiálů.

Na PODZIM mj. vytvořily zapouštěním barev, dokreslováním tuší,vystřižením a nalepením na barevný podklad javorový list . Malovaly strom, do kterého otiskovaly nebo nalepovaly vylisované listy. Z modelovací hmoty modelovaly ovoce i zeleninu, o kterých se učily v prvouce a z čerstvého ovoce a zeleniny vytvořily panáčky. Z krabičky od sýrů si vyrobily dózu – jablíčko.

ZIMA

V zimním období malovaly a vyráběly veselé sněhuláky, vystřihovaly sněhové vločky. Ty tvořily i z rozstříhané papírové ruličky s následným slepováním. Vločky také kreslily zmizíkem na inkoustový podklad. Stejnou technikou nakreslily i obrázky se zimní tématikou. Při pracovních činnostech modelovaly lyžaře.

Myslím, že se jim práce zdařily. Posuďte sami na přiložených fotografiích. Už se spolu těšíme na jarní a letní tvoření.

tř. uč. Olga Petrovičová