Červen studený - sedlák krčí rameny.

Červen dává jahody a senoseč.

Beseda s Martinem Frkem

Ve středu 12. května nás navštívil náš bývalý žák Martin Frk, hokejový reprezentant ČR v kategorii do 20 let. Martin od nás odešel na ZŠ Krušnohorská do tzv. hokejové třídy. Hrál za všechny mládežnické kategorie Energie KV a v 16 letech odešel do Kanady. Letos vyhrál s mužstvem Halifax Mooseheads Memorial Cup (nejcennější zámořská juniorská soutěž) a byl draftován klubem NHL Detroit Red Wings. Ve společenském sále celou hodinu besedoval s žáky II.stupně, odpovídal na jejich otázky a nakonec se s mnohými z nich nechal vyfotit. Pro chlapce a děvčata byl příkladem, že i z malé venkovské školy je možno vykročit do velkého světa. Držíme Martinovi palce, aby se mu i nadále dařilo.