Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Byť byl jarní den jak na zakázku, nechoď ještě na procházku, ať tvé zdraví neztratí svou sázku.

Literární práce žáků III.třídy

Při hodině čtení, jsem jako námět použila z čítanky úryvek ,,Kulda ve světě“. Děti měly za úkol vymyslet vlastní příběh o domácím mazlíčkovi, který se vydal do světa a zažil dobrodružství. Jako ukázku jsme vybrali práce některých žáku třetí třídy.

Mourek ve světě

Mourek je obyčejný mourovatý kocour, který prožil spoustu dobrodružství. Mourek je silný, sice se bojí kachen, slepic i malých koťat, ale mě vždycky přepere. Někdy mi i teče krev, ale mám ho pořád ráda. Jednou si vyrobil z krabice motorku a projezdil celý svět.
Barbora Sokolová

Arča ve světě

Arča utekla z domova a zažila velké dobrodružství. Letěla v letadle, jela do Mexika, měla tam tajnou misi, protože byla tajná špiónka. Když letěla zpátky domů letadlem, tak se objevily kočky, které Arča přemohla a vrátila se v pořádku domů.
Natálie Honzáková

Ťapík ve světě

Jednou Ťapík utekl do světa a poranil si nožičku. Když jsem ho uviděl, jak ležel v trávě a hejkal a plakal, tak mi ho bylo líto. Musel jsem ho uklidnit. Když už byl v klidu, tak jsem mu nožičku ošetřil a pak jsem ho dal do krabice a musel ležet. Když už byl zdravý, tak už zase běhal a jednou mě povalil a lízal mě. Mám ho rád.
Tomáš Zoglauer