Je-li červen mírný, nebude v prosinci mráz silný.

Na Gerváze a Protáze posečeš seno nejsnáze. Jestli je suché odvézt chceš, do Jana si pospěš.

Český den proti rakovině

Ve středu 15. května 2013 proběhla veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. Naše 6. třída s paní učitelkou Giorgiutti organizovala prodej kytiček.

Každá kytička měla žlutou barvu se zelenou stužkou. Nejmenší povolená částka za kytičku byla 20Kč. Našli se ale i tací zájemci, kteří přispěli větší částkou.

Někteří z nás si oblékli žlutá trička s logem akce – Český den proti rakovině – tiká v každé rodině. Byl krásný slunečný den, který se náramně vydařil. Podařilo se nám prodat téměř všechny kytičky. Tématické zaměření sbírky bylo Prevence nádoru tlustého střeva. Účelem sbírky bylo získání finančních prostředků na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu a vybavení onkologických pracovišť.

Máme radost, že jsme mohli při také sbírce pomoci, protože nikdy nevíme, kdy budeme právě my pomoc potřebovat.

Žáci 6. ročníku ZŠ Bochov