V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se!

Je-li na svatou Máří Magdalénu vítr, jde dobře každý obchod.

Přednáška o dentální hygieně

V týdnu od 10. do 14. září proběhl ve všech třídách cyklus přednášek o dentální hygieně spojených s praktickým nácvikem. Uskutečnil ho se svým kolegou náš bývalý žák David Irman, student lékařské fakulty se zaměřením na stomatologii. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o zubech a o péči o ně. Např., že nejlepší zubní kartáček je s měkkými, rovně zastřiženými a na šířku krátkými štětinami. Zubní pasta je v podstatě zbytečná, a pokud už ji používáme, měla by být nepěnivá. Zuby bychom měli čistit po každém jídle, minimálně aspoň 2x denně. Na obrázcích pak mohly děti vidět, jak dopadnou jejich zuby, pokud zubní hygienu budou zanedbávat. Na závěr přednášky se pak žáci učili, jak zuby správně čistit.