Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Na svatého Jáchyma skončila se už zima.

Kroužek vaření

Již druhým rokem u nás na základní škole vedu kroužek ,,VESELÉ VAŘENÍ“. Kroužek navštěvují žáci čtvrté a páté třídy. Na kroužku se učíme uvařit či upéct základní pokrmy, ale také umět správně zacházet s náčiním, uklidit si po sobě a nazdobit nějakou dobrůtku. Někdy je náročné vymyslet pokrm, který děti zaujme, smlsnou si na něm a časově jej stihnout připravit, ale když pak vidím malé kuchaře v akci a potom jejich úsměvy, je to pro mě odměnou. Děti si letos uvařily nebo upekly tyto pokrmy: špagety s omáčkou, jablečné šátečky, jablka v županu, pizzu dle chuti, šťouchané brambory a obalený salám, bramboráky, palačinky, linecké cukroví, kokosky a ještě další dobroty je čekají.

Mgr.Kristýna Klasová