Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají, tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Když na podzim veverky vybíhají do polí, bude krutá zima.

17.12.2012 - Projekt – Pipi dlouhá punčocha

Projekt – Pipi dlouhá punčocha

Při hodině čtení jsme se seznámili s postavou Pipi dlouhé punčochy, kterou vytvořila světově známá autorka Astrid Lindgrenová.

Jelikož knihu Pipi dlouhá punčocha pokládám za velmi povedené dílo, rozhodla jsem se dětem knihu i autorku přiblížit pomocí projektové výuky ,,DEN S PIPI DLOUHOU PUNČOCHOU“.

Děti přišly oblečené jako Pipi dlouhá punčocha, během dne nás čekala spousta úkolů. Děti pracovaly samostatně, ale i ve skupinkách. Seznámili jsme se s Pipi a vilou Vilekulou, počítali jsme ,,PIPÍ NÁBOSILKU“, luštili, jaké přírodní katastrofy potkaly Pipi a jejího tatínka na ostrově Kurekuredutů, sestavili popis Pipi a namalovali ji a v neposlední řadě jsme si zjistili informace o Astrid Lindgrenové a jejich dalších knihách pro děti.

Celý den probíhal tak trochu jinak, ale myslím, že se dětem velmi líbil, udělali jsme spoustu práce a určitě nám přinesl i nové informace.

Mgr. Kristýna Klasová