Divadelní představení pro I.stupeň

Dne 14. 2. 2013 navštívilo naši školu divadlo Letadlo s hudební pohádkou-„Průzkumníci v Africe“. Pohádkou provázel PRŮZKUMNÍK a PRŮZKUMNICE, kteří se vydali na cestu do Afriky. Děti byly vtaženy do děje hned od začátku, protože pár vyvolených se proměnilo v piloty a řídilo letadlo. Během cesty potkával průzkumník s průzkumnicí různá zvířátka typická pro Afriku, např. žirafu, zebru, lva, velbloudy, opice aj. Děti se dozvěděly nejenom informace o jednotlivých zvířátkách, které byly podány líbivými písničkami, ale také slyšely pojmy, jako jsou SFINGA, SAVANA a různé černošské kmeny. Nakonec se děti naučily píseň pro smutnou zebřičku a opět jsme se vydali na cestu zpět do České republiky, s mottem: Všude dobře, doma nejlíp. Pohádka byla veselá, poučná, plná barevných kulis a hezkých písniček, které se dětem podle reakcí velmi líbily.

Mgr. Kristýna Klasová

13. 2. žáci 1. – 5. ročníku naší školy shlédli divadelní představení „O vodníku Pačískovi“. Pohádka byla směřována k významu domova. Prostřednictvím hlavních postav jako byli vodník Pačísek, víla Míla, žabka Žofinka a paní manažerka se děti dozvěděly, že nejsou důležité peníze, ale na prvním místě domov, kde člověk vyrůstá a kde má své přátele. Samozřejmě domov příjemný a čistý bez odpadků. Žáci si během představení zopakovali význam třídění odpadu.

Mgr. Pavlína Hulínská