Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Na svatého Jáchyma skončila se už zima.

Planeta záhad

V cyklu Poznáváme svět nezavítali tentokrát žáci do konkrétní země, dokonce ani na jeden světadíl, ale „procestovali“ hned několik zemí a světadílů najednou. Na přednášku k nám totiž přijel Arnošt Vašíček, filmař, scénárista, dokumentarista, novinář, ale především cestovatel a „záhadolog“. Mimo jiných napsal scénář k televizním příběhům Strážce duší (s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli) či knihu Tajemství Ďáblovy bible (o největší ručně psané knize světa, kterou nám za třicetileté války sebrali Švédové a dosud ji mají ve stockholmském muzeu). Pan Vašíček navštívil více než 80 zemí světa (např. Peru, Srí Lanku, Madagaskar atd.) a všude pátral po nevysvětlitelných záhadách, třeba po přeživších dinosaurech, potomcích mimozemšťanů atd. Vypravování doplněné projekcí krátkých dokumentárních spotů bylo pro žáky velmi zajímavé a možná řadu z nich motivovalo si něco podobného přečíst či vyhledat na internetu.