V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Červen dává jahody a senoseč.

Plavecký výcvik

Vážení rodiče,

od 27.listopadu zahajujeme plavecký výcvik žáků 3. a 4. ročníku. Proto se na Vás obracíme s následujícími informacemi:

Termíny: 27.11., 4.12., 11.12., 18.12.2013, 8.1., 15.1., 22.1., 29.1., 5.2. a 12.2.2014. Při stanovení termínů musíme vycházet z možností plavecké školy, termíny jsou nám přiděleny.

Podmínka účasti: potvrzení dětského lékaře o zdravotní způsobilosti (vydá Vám pediatr Vašeho dítěte).

Uvolnění z výcviku: Pouze na základě Vaší žádosti doplněné lékařským vysvědčením. V takovém případě bude Vaše dítě absolvovat v době výcviku výuku ve 2. (žáci 3. tř.), resp. 5. (žáci 4. tř.) třídě. Pokud půjde o jednorázové omluvení, stačí Vaše písemná žádost třídní učitelce.

Odjezd a návrat: v 8.00 hodin od školy, návrat kolem 11.30 hodin – žáci budou pokračovat ve vyučování dle rozvrhu

Doprovod: třídní učitelky (p.Smržová, sl.Klasová)

Výcvik provádí: plavecká škola při ZŠ a ZUŠ Žlutice

Náklady: Škola hradí náklady na plat učitelů plavání, učební pomůcky k výuce plavání, náklady na provoz bazénu (vytápění, úklid, dezinfekce…). Náklady na dopravu hradí zákonní zástupci žáka. Budeme proto vybírat od každého žáka 200 Kč a doplatek uhradí škola.

Povinné vybavení: plavky, koupací čepice, ručník, mýdlo

Doporučené vybavení: igelitová taška na mokré věci, teplé oblečení, teplá čepice, rukavice