Červen studený - sedlák krčí rameny.

Prší-li na svatého Gerváze a Protáze, po čtyřicet dní se deštivé počasí ukáže.

Podzim a zima ve 2. třídě

Rádi bychom se pochlubili svými výtvory, které jsme vytvořili v průběhu prvního pololetí při výtvarné výchově a pracovních činnostech.

Na podzim jsme využili vylisovaných listů k výrobě panáčků, podzimních stromů a oken. Proplétali jsme dráčky, navlékali korále z jeřabin, pámelníku a šípků. Z ruliček jsme vytvořili podzimní stromy, malovali jsme hrušky a jablka. Modelovali jsme ovoce a zeleninu a z různých druhů ovoce a zeleniny jsme vytvořili panáčky. Do koutku přírody jsme přinesli ukázky hub, větviček a plodů stromů a keřů.

Zimu jsme si přiblížili malováním sněhuláků, vystřihováním sněhových vloček a výrobou stromů, tučňáků a medvídků z ruliček. Kreslili jsme zimní obrázky zmizíkem na inkoustový podklad, vyrobili jsme si každý své hodiny a modelovali jsme pohádkové postavy.

Už se těšíme na jaro!

Žáci 2. třídy a třídní učitelka Olga Petrovičová