Březen - za kamna vlezem.

Na svatého Jáchyma skončila se už zima.

Správná výživa

V úterý 8.dubna se u nás uskutečnila přednáška na téma Správná výživa. Na I.stupni probíhala pod názvem „Barbína“. Děti se seznámily s hlavní hrdinkou holčičkou Barbínou, která je celým pořadem provázela a vysvětlovala, jak se starat o své tělo a jak se zdravě stravovat.

Žáci II.stupně si pak vyslechli přednášku na velice aktuální téma Poruchy příjmu potravy (mentální anorexie a mentální bulimie).

Obě přednášky vedla zdravotnice a lektorka paní Monika Podlahová, která dokázala žáky zaujmout tak, že poslouchali opravdu se zájmem. Doufám, že se žáci nad tématem i zamyslí a k těmto závažným poruchám a nemocem zaujmou správný postoj.

Mgr. Marta Giorgiutti, školní metodik primární prevence