Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Červen dává jahody a senoseč.

Návštěva SOU Toužim

Ve středu 11.12. jsme v rámci výchovy k volbě povolání navštívili s několika žáky SOU Toužim. Prohlédli jsme si prostory, kde probíhá praktická i teoretická výuka. Naší první zastávkou bylo pracoviště pro učební obor kuchař-číšník – kuchyně a „cvičná restaurace“. Učnice pro nás připravily ukázku slavnostních tabulí a také jsme si mohli vyzkoušet flambování palačinek, na kterých jsme si na závěr velmi pochutnali. Poté jsme se stručně seznámili s aranžérskou prací zahradnic a přesunuli jsme se do dílen pro automechaniky. Tam nám učenci předvedli výměnu pneumatik. Pravděpodobně největším zážitkem pro žáky byla možnost vyzkoušet si řídit traktor a osobní automobil, samozřejmě s asistencí učitele autoškoly. Posledním místem, kde jsme se zastavili, byla škola samotná. Nahlédli jsme do několika učeben a prohlédli si strojírenskou dílnu. Vše se nám moc líbilo a doufám, že také splnilo svůj účel, a sice posunout žáky zase o malý krůček na cestě za výběrem svého budoucího povolání.

Mgr. Michaela Vonšovská, výchovná poradkyně