Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Májová voda vypije víno.

Vysazení stromů

Martin Jesínek a Karel Fišer přišli s nápadem, že bychom mohli zasadit dva mladé buky v okolí školy jako památku na naši třídu. Stromky obstaral Martin. Při pracovních činnostech jsme vyrobili ohrádky na jejich ochranu. Nejprve jsme šli za panem školníkem, který nám půjčil pracovní náčiní. Vykopali jsme prohlubně, do nichž jsme stromky posadili a kořeny zahrnuli hlínou. Nakonec jsme stromky zalili. Poté, co jsme práci dokončili, jsme se rozhodli u stromků vyfotit. Vyfotila nás paní učitelka Giorgiutti. Všichni jsme se u toho náramně bavili. Jsme rádi, že po nás něco zůstane. Děkujeme panu školníkovi za nářadí, panu Veverkovi za cenné rady a p.řediteli, že nám tuhle akci schválil.

Dominika Šandorová, Daniela Hakenová – IX.třída