V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Na Gerváze a Protáze posečeš seno nejsnáze. Jestli je suché odvézt chceš, do Jana si pospěš.

Přednáška o Jižní Americe

V pátek 18. října se uskutečnila další přednáška z cyklu Poznáváme svět. Tentokrát nás navštívil cestovatel, fotograf a autor cestopisných knih pan Petr Nazarov z Plzně. Žákům druhého stupně vypravoval a krátkými videoukázkami a fotografiemi doprovázel svoje zážitky z cesty po Jižní Americe. Projeli jsme si tak Argentinu, Paraguay, Bolívii, Chile a Peru. Cílem cesty bylo jezero Titicaca a starobylé indiánské město město Machu Picchu. Kromě toho jsme se dozvěděli i řadu zajímavostí, např. že paraguayská polévka je v podstatě buchta vzniklá utuhnutím původní klasické polévky nebo že čaj se v těchto zemích pije z vydlabané tykve dutou lžičkou jako naším brčkem.