Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Chladný květen, červen vlažný - je pro sýpky, sudy blažný.

Filmová hudba

Ve středu 23. října se uskutečnil ve společenském sále hudebně vzdělávací pořad na téma Filmová hudba. Pořad dětem představila hudební skupina našeho bývalého žáka (absolvoval již v roce 1986, na fotografiích s kytarou) Miroslava Dlouhého. Měl dvě části. První plná písniček z oblíbených pohádek a dětských filmů byla pro I.stupeň a děti byly nadšené. Často zpívaly s hudebníky a třeba písnička pánů Svěráka a Uhlíře Dělání byla slyšet daleko za stěnami školy. Druhému stupni pak byly určeny melodie z řady slavných filmů, jako byly např. Někdo to rád horké, S tebou mě baví svět, Shrek a další. Pořad byl z 50% dotován krajským úřadem.