Březen - za kamna vlezem.

Na svatého Jáchyma skončila se už zima.

Zastavte se pro radu, jak se zbavit odpadu

Dne 9. září byla pro nás nachystaná eko-naučná akce - Zastavte se pro radu, jak se zbavit odpadu. Akce proběhla ve sběrném dvoře, kde byl pro nás připravený pestrý program. Nejprve si děti zopakovaly, jak třídíme odpad, které druhy kontejnerů máme, co kam patří atd.. Poté jsme si prohlédli vyřazené televizory, bojlery, rádia, získali nové informace, pro mladší děti byla připravena zajímavá pohádka a starší žáci se mohli předvést ve vědomostním kvízu, kde byli ti nejlepší odměněni dárečkem. Nakonec jsme si zahráli velké Člověče nezlob se, doplnili puzzle a zkoušeli uhodnout, která kostka s elektrospotřebičem zmizela. Děti měly také možnost donést s sebou vyřazený elektrospotřebič, za který si odnesly menší dárek. Po celou dobu se nám organizátoři plně věnovali, byli příjemní a poskytli nám zajímavé informace. Celá akce se povedla, určitě byla přínosná a děti byly nadšené.

Mgr. Kristýna Klasová