Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

V den obrácení svatého Pavla když teče voda po silnici, šetřte pro dobytek píci.

24.10.2014 - Barevný den

Barevný den

Vzhledem k nepříznivému počasí, které člověka nabádá k mračení a špatné náladě, jsme se rozhodli na první stupni, udělat si svůj BAREVNÝ DEN. Tento den měl za úkol díky své barevnosti nám to tu opět rozveselit a prohýřit jednotlivými barvami. S nápadem přišla a celu realizaci zvládla p. uč. Michaela Široká, která vymyslela jednotlivé barvy a úkoly. Každá třída si týden dopředu vylosovala svoji barvu a dopadlo to následovně:

I. třída - BÍLÁ

II. třída - ČERVENÁ

III. třída - MODRÁ

IV. třída - ZELENÁ

V. třída - ŽLUTÁ

Žáci i jejich učitelky v barevný den- 20.10.měli za úkol obléci se v právě ve vylosované barvě. Ráno celý 1.stupeň čekal nástup v tělocvičně, kde jsme obdrželi jednotlivé úkoly a poté následovala bitva v přehazování papírových koulí. Hrál každý tým s každým, potom jsme se odebrali do svých tříd a začali plnit své úkoly- vymyslet píseň, báseň nebo pokřik o své třídě a namalovat nebo vyrobit dílo, které obsahovalo co nejvíce z naší barvy. Po splnění zadaných úkolů následoval opět nástup v tělocvičně, kde nás čekalo vyhlášení. Každá třída se představila a ukázala, co dokázala vytvořit. Nakonec všechny třídy obdržely diplomy a s pokřikem-HIP,HIP-HURÁ jsme se rozešli.

Myslím, že nebudu mluvit pouze za žáky, ale i za ostatní paní učitelky, když si dovolím říci, že se celý den velmi vydařil a opět nám vnesl dobrou náladu a úsměv do tváří.

za učitelky 1.stupně Kristýna Klasová