Březen - za kamna vlezem.

Svatý Josef naštípe dříví a Panna Maria zatopí.

23.dubna navštívil třídu čtvrťáků pan Petr Hazucha. Přišel nám vyprávět o lesní zvěři a o významu myslivosti. Mohli jsme si prohlédnout lovecké zbraně, a to nejen palné, ale i různé druhy nožů.Samozřejmě nechyběly ani trofeje - prohlédli jsme si paroží jelena a daňka, mufloní rohy a sáhli jsme si i na ostré špičáky divočáka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o mysliveckých tradicích - víme již, že v myslivecké mluvě světlo neznamená lampu, ale oči zvěře, barva se říká krvi a větrník je označení nosu zvěře. Pan Hazucha vyprávěl velmi zajímavě, takže děti celé dvě vyučovací hodiny pozorně poslouchaly a následně pokládaly všetečné otázky. Moc panu Hazuchovi děkujeme.

Mgr. Michaela Široká, třídní učitelka IV.třídy

A jak to viděly děti?

Rozálie Šeráková: Nejvíc se mi líbilo, když jsem dostala do ruky roh muflona. Byl krásně zatočený a velký. Zapamatovala jsem si skoro vše, ale nejvíc to, že z jedné kulovnice se dá vystřelit až na 5 km za tři a půl sekundy. Pak se mi také líbily vábničky.

Simona Klejdusová: Líbilo se mi, že pan Hazucha byl ochotný přinést zbraně a ostatní věci. Já bych se bála tak cenné věci brát. Bála bych se, že to děti rozbijou. Pan Hazucha přinesl i lebky jelena, daňka a muflona. A taky pušky a dalekohledy. Za to, že to tak hezky přinesl, jsme mu dali ručně vyrobené korále. Děkuji, pane Hazucho.

Michael Gašpár: Mně se líbí zbraně - ta kulovnice nejvíc, protože měla dobrou rukojeť a byla hezká. A taky nůž z kopýtka od srny.

Hoang Trang Thu (Maruška): Líbilo se mi, jak nám pan Hazucha ukázal zuby jelena a podle toho jsme poznali, kolik bylo jelenovi let.

Jakub Wachtl: Líbilo se mi, že k nám do třídy přišel myslivec a přinesl mysliveckou brokovnici, která dostřelí až 5 km. Přinesl i vábničku.