Prosinec naleje a leden zavěje.

Mrazy, které v prosinci brzo ochabnou, znamenají zimu mírnou.

25.února jsme se zúčastnili dalšího workshopu ve SLŠ Žlutice. Nejprve jsme se rozdělili do pěti skupin po třech žácích a dostali jsme za úkol z daných obrázků poznat aspoň tři stromy a jejich listy, květy, jehličí, plody a kůru. Potom jsme museli napsat 20 slov, která nás napadnou, když se řekne LES a z těchto slov napsat libovolný příběh či báseň, ale musela tam být všechna ta slova.Dále jsme napsali dopis, který bychom chtěli poslat lesu a vlastně v něm napsat, co bychom mu chtěli vzkázat a popřát. Na závěr jsme si zahráli pár slovních her, v nichž jsme si tak trochu zahráli na herce, opět samozřejmě s tématikou lesa. Tato akce se všem moc líbila, že nebyla poslední.

Za VIII.třídu Michaela Rendlová a Sabina Cibulková

Příběh ze slov, která nás napadnou, když slyšíme slovo LES (těchto příběhů bylo napsáno 5, tento je od skupiny Míša Rendlová, Sabča Cibulková a Káťa Moravcová)

Les je plný stromů, zvířat, hub, rostlin a lesních plodů. Je velmi důležitý pro zvířata, je to jejich domov, který je jejich teplem. Všude jsou popadané větve, jehličí nebo listy a šišky. V lese se houby rozmnožují díky podhoubí. Stromy mají různou kůru, po pokácení stromů zůstávají pařezy. Občas narazíme na nějaké mraveniště, na nějakou tu pavučinku a málokdy na nějaké to shozené paroží. O les se hodně starají myslivci, kteří mají v lesích myslivny a posedy a stavějí pro zvířata krmelce. Hodně v lese pořádají hony. V lesích je velmi úrodná půda. Polesí Chlumská hora je velmi krásné, příroda je zde skvělá. V lese by mělo být ticho a pohodlí. lesy jsou i zdrojem kyslíku.

Tak co, napočítali jste 20 slov "z lesa"?

Dovětek Václava Svobody, koordinátora projektu: Do Žlutic pojedeme minimálně ještě jednou, na workshop, který by se měl konat opět venku, v lese. Bude to 18. března. Ještě předtím, 11. března, k nám do školy ale přijedou pedagogové SLŠ, aby uskutečnili zajímavou přednášku. Vše je zase určeno žákům VIII. třídy