Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí.

Když jsou v srpnu velké rosy, zůstane pěkné počasí.

Den s armádou

Ve středu 10. června si 30 vybraných dívek a chlapců z VI. a VII. třídy zpříjemnilo závěr školního roku pěkným zážitkovým výletem. Vyrazilo se v osm hodin z náměstí autobusem, který zamířil do vojenského prostoru. Na Dlouhé už na děti čekali vojáci a vojenští hasiči s připraveným programem. V malých skupinkách se děti střídaly na jednotlivých stanovištích. Vyzkoušely si stříkat na cíl proudem vody z hasičské hadice, házet gumovými granáty. Kdo chtěl, mohl si obléknout hasičský žáruvzdorný oblek. Na střeleckém trenažeru se střílelo ze samopalu Sa vz. 58. Hasiči dětem předvedli mimo jiné i vyprošťovací techniku. Velmi poutavé bylo stanoviště, kde si děti ověřily a prohloubily své znalosti v poskytování první pomoci. Na závěr nechyběla zasloužená odměna v podobě opékání buřtů.

Na zpáteční cestě si děti navíc užily výjimečnou podívanou, když je autobus zavezl na pěší střelnici Plešivec, kde právě probíhaly střelby. Na vlastní oči tak mohly sledovat střelbu z granátometu (AGS) a ručních protitankových granátů (RPG).

K tomu všemu nám přálo i počasí, takže jsme si den opravdu užili.

Michaela Vonšovská