Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Na Zasnoubení Panny Marie zima největší je.

Když jsme dostali darem elektrickou pec na vypalování keramiky, doufali jsme, že bude dostatečně využívána. Skutečnost je ještě příznivější, výrobků našich žáků, ať už v hodinách nebo na kroužku, kvapem přibývá a některé už díky odbornému vedení paní Galiny Šedivkové mají solidní úroveň. Vyvstal však problém s přípravou desek z hlíny, z nichž se pak tvoří jednotlivá dílka a díla. Desky se musí válet ručně válečkem a to je pro malé děti náročné. Jak fyzicky, tak i technicky, protože desky nemají potřebnou stejnou „tloušťku“, nejsou vyváleny rovnoměrně atd. Tak přišla paní Šedivková s žádostí, zda by nebylo možné pořídit stolní válec na hlínu. Inu, proč ne? Jenže laik nemá ponětí, co takové věci pro práci keramiků stojí! Přestože paní Šedivková využila svých kontaktů u výrobců a prodejců a sehnala tento přístroj se čtvrtinovou slevou, přijde i tak (spolu se stolem pod válec) na téměř 15 000 korun. Protože chceme podporovat tvořivou činnost dětí, která je baví, rozhodli jsme se válec zakoupit. Zároveň se touto cestou ale i obracíme na případné sponzory, kteří by nám byli ochotni na tento přístroj přispět. Uvítáme každou částku. Případní laskaví dárci se mohou obrátit na administrativní pracovnici školy p. Mikešovou, která s nimi sepíše darovací smlouvu a vystaví potřebné finanční doklady.

Jménem dětí předem děkujeme. Václav Svoboda, ředitel.