Prosinec naleje a leden zavěje.

Indiánskou stezkou

25. března 2015 přijeli do naší školy indiáni z vesnice Rosehill u Děčína a představili dětem naučný program, který byl zaměřený na poznání života původních obyvatel Severní Ameriky, konkrétně prérijních indiánů.

Program byl velmi bohatý – povídali si s dětmi o indiánech, ukázali dětem ručně vyrobené repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů a věcí denní potřeby. Vysvětlili, jak se tyto věci vyráběly a k čemu sloužily. Předvedli dětem ukázku indiánské hudby – hru na buben, děti se naučily indiánskou píseň, poté přišly na řadu indiánské tance a děti si zatančily tzv. Orlí tanec.

Po přestávce následoval workshop, kdy si děti zastřílely z luku, vyzkoušely si indiánskou hru, válečné malování na obličej a vyrobily si jednoduchý indiánský kožený malovaný náramek.

Děti odcházely spokojené a s bohatými zážitky.

Mgr. Hana Staňková