V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Svatí Gervázi a Protázi po loukách kopce sena rozhází.

Vážení rodiče, prosíme, abyste k žádostem o uvolňování dítěte ze školy na dobu kratší než jeden vyučovací den (dřívější odchod, lékař.....) používali omluvný list v ŽK. Tam prosím zapište datum a čas (vyuč.hodiny apod.), uveďte důvod a podepište. Takto podaná žádost slouží zároveň jako omluvenka zameškaných hodin, nemusíte již další omluvenku psát. Nepoužívejte prosím různé tzv. lístečky, které děti (a někdy i učitelé) snadno ztrácejí. Pokud chcete dítě uvolnit na celý den,  stačí, když dítě donese po návratu do školy omluvenku a v ní je důvod absence uveden. V ostatních případech postupujete podle zavedené praxe dané školským zákonem: do 3 kalendářních dnů oznámit škole důvod absence dítěte ve škole a nejpozději druhý den po návratu do školy předložit omluvenku s uvedením důvodu absence.