V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Svatý Ivan bývá plačtivý pán.

V těchto dnech jsme se obrátili na rodiče s anketní otázkou, zda by byli ochotni od příštího školního roku přispět na nákup pracovních sešitů pro své děti. Pracovní sešity jsou doplňkem k učebnicím a děti tím, že do nich kreslí, píšou, doplňují .....je "znehodnotí" pro další použití. Bohužel přidělené finanční prostředky nám neumožňují sešity každoročně dokupovat (učebnice při šetrném zacházení slouží mnoho let a jsou obnovovány postupně). Pracovní sešity by zůstaly majetkem žáka, kupoval by si je de facto pro sebe. Děkujeme všem rodičům, kteří nám na naši anketní otázku odpověděli. Z průzkumu vyplynulo následující:

- na I. stupni byli rodiče téměř jednomyslně pro příspěvek, za což jim patří poděkování. Žákům 1. - 5. ročníku tedy budou tyto sešity zakoupeny (matematika, český jazyk, od 3. ročníku anglický jazyk).

- na II. stupni se řada rodičů nevyjádřila vůbec (pro pořádek uvádíme, že anketní lístky byly posílány po dětech, takže je možné, že některé je rodičům ani nepředaly. Např. v VI. a VII. třídě se jich nevrátila ani polovina. Ale to jen dokumentuje, jak mnozí žáci na II. stupni přistupují k plnění svých školních povinností), poměrně velké procento rodičů příspěvek odmítlo (např. v VIII. třídě více než polovina). Na II. stupni tedy pracovní sešity žákům pořízeny nebudou a budou pracovat jen se základní učebnicí.