Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Bude-li na den svatého Pavla vítr vát, budou toho roku na vojnu vojáky brát, z které strany toho dne věje, z té strany přijdou kupci na obilé.

Před pár dny jsme psali o tom, jak někteří žáci zacházejí s jídlem. Bohužel, jsou jedinci, kteří jsou zřejmě nenapravitelní. Včera (ve čtvrtek 12.2.) byly k obědu zákusky - perníky. Opět několik kusů bylo v šatnách rozšlapáno, poházeno na skříňkách či roztříštěno o zdi. Znovu apelujeme: pokud něco nechcete, neberte si to nebo dejte kamarádovi, spolužákovi. Jestliže se budou podobné případy opakovat, zakážeme potraviny z jídelny vynášet. Bude tím ovšem postižena drtivá většina slušných a vychovaných dětí, které si např. jablko nebo buchtu snědí později jako svačinku. A to na úkor několika neukázněěných jedinců. Proto by se ti slušní měli bránit a na ty, kteří ničí práci druhých a společné školní prostředí, upozornit. S rodiči "pachatelů" bychom si potom rádi pohovořili.