Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

Na svatého Fabiána cesta zvoní pod nohama.

Ve dnech 11. - 22. května proběhlo na stovkách náhodně vybraných škol tzv. Výběrové zjišťování výsledků žáků devátých ročníků, které elektronicky organizovala Česká školní inspekce. Mezi vybranými školami byla i naše. Žáci vyplňovali dva testy - z přírodovědného přehledu (biologie, chemie, fyzika) a společenskovědního přehledu (dějepis, zeměpis, výchova k občanství). Předmětem testování tedy tentokrát nebyly jazyky a matematika. Šestnáct našich deváťáků splnilo svoji povinnost (testování bylo pro vybrané školy povinné) v pondělí 18. května. Cílem testování nebylo srovnávat ani školy, ani jednotlivé žáky. Měly sdělit žákům, jaká je jejich úroveň jednotlivě. Problém podobných testování je v tom, že jsou zadávána opakovaně na konci školního roku, po přijímacích řízeních, takže spousta dětí je nebere příliš zodpovědně a s odpověďmi na otázky si příliš hlavu nelámou. Ti svědomitější však chtějí vědět, jak na tom jsou a s testy se "poperou" svědomitě. Každý žák dostal přístupové kódy a má tudíž možnost se (společně s rodiči) na svoje výsledky detailně podívat.

Jen pro zajímavost přece jen jeden údaj: testování se zúčastnilo 52 643 žáků. Polovina z nich dosáhla průměrné úspěšnosti (mezi 41- 60% úspěšně zvládnutých úkolů, naši deváťáci dosáhli úspěšnost 48%), pouhých 5% testovaných dosáhlo úspěšnosti 81 - 100%.

V.Svoboda, ředitel