Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.

Přinese-li déšt svatá Helena, bývá otava dlouho zelená.

Karlovarský symfonický orchestr
Dne 15.5.2015 se žáci 2.stupně zúčastnili koncertu v Karlových Varech. Koncert byl nazvaný: ,,Je tohle ještě hudba?" Skladby zazněly v podání Karlovarského symfonického orchestru. Tento orchestr je mimo jiné nejstarší ve světě. I přesto, že většina z nás vážnou hudbu neposluchá, uvedené skladby se nám líbily a byli jsme překvapeni, že i vážná hudba se nám líbí a dá se poslouchat. Program byl moderován velice zábavně panem Viktorem Braunreiterem. Dirigent byl pan Jan Mikoláš. Zaznělo spoustu ukázek ze známých skladeb např: Vltava- symfonická báseň z cyklu ,,Má vlast"  od Bedřicha Smetany, symfoie č.9  e moll, ,, Novosvětská" od Atonína Dvořáka apod. Nakonec zazněla skladba od Johna Cagena s názvem ,,4:33 minut ticha", která nás nejvíce překvapila, protože bylo vlastně 4minuty a 33 vteřin ticho. Běhěm skladeb jsme se dozvěděli nové věci o hudbě a její historii. Koncert byl moc hezky připraven a hodně se nám líbil.
Michaela Rendlová, Sabina Cibulková- text
Kateřina Moravcová, Pavlína Prokopovaá- fotografie