V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Déšť na svatého Jana Křtitele, nenasbíráš ořechů do vertele.

Ve čtvrtek 29.ledna skončí žákům první pololetí. Poslední vyučovací hodinou bude na I.stupni čtvrtá vyučovací a na II.stupni pátá vyučovací.Tyto hodiny budou věnovány rozborům prospěchu a chování jednotlivých žáků i třídních kolektivů. Někteří jedinci budou mít o čem přemýšlet a co ve druhém pololetí napravovat, na druhou stranu chválíme řadu žáků za výborný prospěch či bezproblémové chování. Jak už se stalo tradicí, i v tomto roce zřizovatel odmění žáky III.-IX.třídy, kteří prospěli s vyznamenáním, finanční odměnou ve výši 200 Kč (I.st.), resp. 500 Kč (II.st.). Pokud někdo na II.stupni bude mít průměr 1,00, může se těšit na korun 700. Nová vyhláška č.3/2015 Sb. upravila požadavky na vzhled výpisů. M.j. je již není nutné opatřovat razítkem školy (nejde o oficiální dokument, na rozdíl od vysvědčení), takže výpisy obdrží žáci opatřeny pouze podpisy třídních učitelů a ředitele školy. Výpisy žákům zůstávají.