Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.

Bude-li na den svatého Pavla vítr vát, budou toho roku na vojnu vojáky brát, z které strany toho dne věje, z té strany přijdou kupci na obilé.

V úterý 15. 3. 2016 se zúčastnili žáci I. – V. třídy projektového představení

STUDIA KARAVANA na téma Multikulturní výchova – Tajemná Afrika.

Cílem představení bylo zábavnou a hravou farmou pochopit rozdílnost a barevnost odlišné kultury světa - obyvatel Afriky. V průběhu představení byly dětem představeny rozdílné zvyky a tradice různých afrických kmenů, herci zavítali do dávné minulosti Egypta i do současné situace černošských kmenů a života jejich dětí. Seznámili také žáky s nádherou africké přírody. Děti si v průběhu představení zasoutěžily a zazpívaly, vystoupení bylo výborné, vtipné i poučné a dětem se moc líbilo.

Hana Staňková