Březen - za kamna vlezem.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

K dnešnímu dni (pátek 16.10.2015) nebyl zaznamenán žádný další případ výskytu žloutenky  mezi žáky ZŠP ani ZŠ ani mezi zaměstnanci těchto škol. Pokud někdo říká něco jiného, šíří fámy, a to buď nevědomky nebo, bohužel, úmyslně! Byl zaznamenán jediný případ (a věřme, že u něj zůstane) u žáka ZŠP, tento žák už do školy nedochází od 22.září. Ze strany krajské hygienické stanice bylo jednáno pouze se ZŠP, naši školu nikdo nekontaktoval! Veškeré informace máme zprostředkovaně od paní ředitelky ZŠP a veškerá oficiální opatření se týkají pouze žáků a zaměstnanců ZŠP. Spočívají m.j. v tom, že se žáci ZŠP pohybují pouze ve svém pavilónu, nemají dovolen přístup do tělocvičen, školních dílen, společenského sálu.....Jídelnu navštěvují v odděleném čase, mají samostatné nádobí a příbory a tyto se myjí odděleně od ostatních. Po jejich odchodu z jídelny jsou stoly setřeny dezinfekčním roztokem. Je ale třeba zdůraznit a uvědomit si, že nakazit se může kdokoliv kdykoliv a KDEKOLIV. Obecně jsou nejrizikovějšími zdroji nákazy např. peníze (stále dětem opakujeme, aby peníze nedávaly do úst), držadla nákupních košíků, kliky dveří obchodů atd. atd., dokonce i obyčejný rohlík, který sníme a nevíme, kolik (a čích) rukou ho předtím osahalo. Hygiena, důsledná, pravidelná, by tedy měla být samozřejmostí stále a všude, nejen při konkrétním výskytu žloutenky.

V.Svoboda, ředitel školy