Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.

Je-li na svatou Máří Magdalénu vítr, jde dobře každý obchod.

Na pátek 13. května pozvali žáci I. stupně do společenského sálu svoje maminky, aby jim přáli ke Dni matek. Každá třída nacvičila se svou třídní učitelkou krátké pásmo písniček a různých vtipných scének (O veliké řepě, parodie na Polednici....). Třídy se na pódiu vystřídaly v pořadí od první po pátou a na závěr se konalo společné finále s písní Malé kotě. Protože kromě maminek přišli i další rodinní příslušníci, byl sál úplně plný. Poděkování za příjemnou hodinku patří především účinkujícím dětem, ale neméně i jejich učitelkám, které s nimi celé pásmo připravily (p. Šenkýřová, Hulínská, Černá, Staňková, Michňová). Přiložené fotografie pořizovala žákyně IX. třídy Kateřina Moravcová.