Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Svítí-li slunce na svatého Vincence, třeba pro víno i žito starat se o žence.

Na pátek 13. května pozvali žáci I. stupně do společenského sálu svoje maminky, aby jim přáli ke Dni matek. Každá třída nacvičila se svou třídní učitelkou krátké pásmo písniček a různých vtipných scének (O veliké řepě, parodie na Polednici....). Třídy se na pódiu vystřídaly v pořadí od první po pátou a na závěr se konalo společné finále s písní Malé kotě. Protože kromě maminek přišli i další rodinní příslušníci, byl sál úplně plný. Poděkování za příjemnou hodinku patří především účinkujícím dětem, ale neméně i jejich učitelkám, které s nimi celé pásmo připravily (p. Šenkýřová, Hulínská, Černá, Staňková, Michňová). Přiložené fotografie pořizovala žákyně IX. třídy Kateřina Moravcová.