Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

V letošním roce jsme pojali Den Země víceméně symbolicky, ale přesto alespoň žáci IX. třídy s p. učitelkou M.Giorgiutti uklidili prostory před hlavním vchodem do budovy. Ač šlo o prostory relativně malé, nepořádku se na nich posbíralo požehnaně. Ale ne všechen je možno "hodit" na naše žáky. Část, zejména papírů, přináší vítr z nedalekých kontejnerů na separovaný odpad i z jiných částí obce a o naši mohutnou budovu se zachycuje. Devá´tákům patří dík a pochvala. Doufejme, že prostor před školou zůstane uklizený co nejdéle a že k udržování čistoty a pořádku před budovou přispějí i ostatní žáci - stačí jen nic nepohazovat po zemi a občas se pro nějaký ten papír či odpadek sehnout a hodit ho do koše. Máme teď před školou hned dva nové!