V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

V úterý 29. 3. 2016 měli žáci IV. třídy možnost navštívit nový areál – Svět záchranářů v  Karlových Varech. Toto centrum provozuje Asociace Záchranný kruh a nahradilo Dopravní hřiště ve Staré Roli. A nejen nahradilo, můžeme s dětmi říci, že mnohokrát předčilo!

Celý areál totiž tvoří několik specifických budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské stanice, které jsou vybaveny technikou pro věrnou simulaci rizikových situací, včetně interaktivních trenažérů a simulátorů. Součástí areálu je moderní dopravní hřiště s železničním přejezdem.

V areálu se dětí ujali instruktoři z řad PČR a záchranářů, zavedli děti do učebny, kde si na interaktivní tabuli měly možnost zopakovat situace z dopravního provozu, křižovatky a značky. Po tréninku si napsaly zkušební testy pro mladé cyklisty.

Po svačině a krátkém odpočinku vyrazily na dopravní hřiště. Každý dostal své kolo a přilbu a instruktoři jim vysvětlili, jak se mají pohybovat po hřišti. Nejprve ve zkušebních jízdách děti sledovali a upozorňovali na případné chyby. Poté už vyrazily děti na jízdy „ na ostro“.

Po jízdách jim instruktoři zhodnotili jejich výkony. Děti samy přiznaly, že potřebují hodně zlepšit jízdu na kole, ale také znalosti dopravních předpisů.

Vždyť jim to může zachránit život!

Strávili jsme v areálu záchranářů celý den. Škoda, že bylo chladné počasí, protože děti si hřiště moc užily a sami říkaly, že se na hřiště určitě vrátí.

Mgr. Hana Staňková, třídní učitelka