Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Mokrý červen kazí celý rok.

Dne 10.11.2015 jsme se zúčastnili exkurze na Úřadu práce v Karlových Varech. Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací k volbě svého budoucího povolání. Zkoušeli jsme si testy, kde jsme se dozvěděli , pro jaké povolání se hodíme. Někteří z nás byli velmi překvapení. Na úřadu práce to bylo poučné a víme, že bychom zde nechtěli zůstat. Poté jsme se zúčastnili 2. Exkurze,  v Moseru. Zde nám pustili video, kde nám ukázali celý postup, než vznikne hotový výrobek. Po skončení videa jsme měli možnost si prohlédnout různé skleněné vázy, skleničky apod. Poté jsme šli přímo do manufaktury,kde jsme viděli, jaké to je ve skutečnosti. Zjistili jsme, že tato práce je krásná, ale není vůbec lehká, ale naopak velmi náročná.

Děkujeme, že jsme se mohli tohoto výletu zúčastnit a p.učitelce Vonšovské, že nám ho zařídila.

K.Moravcová a V.Baštářová, IX. třída