Březnové slunce má krátké ruce.

Mnoho dešťů v březnu přináší hubené léto.

Žáci IX. třídy se zamýšleli nad otázkou, jakými by jednou chtěli být rodiči. Takhle to "vidí" dvě z nich:

Jaký bych chtěla být rodič?

Myslím si, že dnes si nedokážu představit, jaký budu rodič, ale samozřejmě bych chtěla být dobrý a spravedlivý rodič.

Myslím, že vzorem jsou moji rodiče, které obdivuji za tu trpělivost a léta neustálé péče.

Často se sebe ptám: „ Budu taky tak dobrý rodič?“

Ale odpověď na tuto otázku budu znát, až se rodičem stanu a poznám všechny krásy, ale i starosti rodičovství.

Rodič musí nést velikou odpovědnost za dítě, už od narození až do dospělosti.

Není to žádná sranda, ale každý přijde na to, jak jednou své dítě bude vychovávat, ať už s chybami a nebo dokonale. A přestane se sebe ptát, jestli je dobrý rodič.

Vendula Baštářová, IX.třída

Chtěla bych být hodně jako moje mamka, protože jsem za ni ráda a za to, jak mě vychovává. I když mám nějaké rozpory, tak jsem s ní spokojená. Chci, aby se mnou byla sranda, mít s dítětem kamarádský vztah, vše si říkat, svěřovat se navzájem. Samozřejmě budu chtít, aby z mých dětí něco bylo, takže budu přísná, co se týče školy, ale ne zas tak, jako moje mamka. Protože sama to nemám ráda, tak to dělat nebudu. Hned od malička budu své dítě učit slušnému vychování a pořádnosti. Budu se snažit najít,  co ho baví, ať se zařadí do nějakého kroužku a dělá něco,  co mu jde a je to pro něj i zábavou. Chci mu důvěřovat, takže bude mít moji stoprocentní důvěru, vždy ho podpořím a budu stát za ním. Udělám si vždy čas a budu všímavá.

Michaela Rendlová, IX. tř.