Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.

Dne 8. 10. 2015 navštívili žáci 4. a 5. třídy jeden z řady výchovných koncertů v Lázních III. v Karlových Varech.

Karlovarský symfonický orchestr (KSO) si tentokrát připravil představení, které žákům přiblížilo ztvárnění známých melodií.  Zahráli nám speciálně upravené skladby pro smyčcové kvarteto.   Slyšeli jsme skladby z filmů – např. známý Podraz, zazněla interpretace světoznámých kapel jako Beatles či ABBA, hudba z muzikálů, které slavily největší úspěchy na Brodway – z nich nejvíce zaujala skladba Cats (Kočky) a přišla řada také na české skladby a muzikály – největší úspěch měla skladba Tři strážníci.

Koncert byl krásný zážitek. A protože nám počasí přálo, využili jsme zbývající čas k prohlídce lázeňské části Karlových Varů. Od Lázní III jsme si prošli krásnou lázeňskou kolonádu a spočítali horké prameny, podívali se na nádheru staré historické dřevěné kolonády a navštívili Vřídlo – nejteplejší a nejsilnější karlovarský horký pramen.

Plni dojmů jsme se po procházce vydali zpět. Těšíme se na další krásné hudební zážitky, které nás s Karlovarským symfonickým orchestrem ještě jistě čekají.

Mgr. Hana Staňková