Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Mnoho dešťů v březnu přináší hubené léto.

Dostali jsme nabídku od MUDr. Kopeckého, ortopeda z Chebu, v níž uvádí, že se již mnoho let věnuje monitorování stavu nožní klenby u školních dětí a zjišťuje, že se tento stav rok od roku zhoršuje a že nejvyšší čas zahájit účinnou léčbu je právě v tomto věku. Nabízí bezplatné a jednoduché vyšetření dětí přímo ve škole pomocí tzv. podoskopu - dítě si na tuto plochu stoupne a přístroj mu provede během necelé minuty zhodnocení stavu klenby. Pokud se ukáže nějaký problém, vystaví pan doktor zprávu pro příslušného pediatra (lékaře konkrétního dítěte) a navrhne způsob léčby, ortopedické vložky do bot atd. Protože k vyšetření je potřebný písemný souhlas zákonného zástupce dítěte, obrátíme se na rodiče v nejbližších dnech s tiskopisem s vysvětlujícím dopisem a místem pro souhlasný podpis. Účast na vyšetření je zcela dobrovolná a pokud si to zákonný zástupce nebude přát, dítě se mu pochopitelně nepodrobí. Bližší údaje je možné získat i na číslech 354438667 nebo 608038000 od úterý do pátku.