Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Nová skříňová stěna

I když se snažíme postupně obměňovat vybavení budovy (byly vyměněny žákovské stolky a židle, jídelní sety v jídelně...), je stále většina nábytku z doby otevření školy, tedy z roku 1980. A přestože vydržel takovou obdivuhodnou dobu, pomalu dosluhuje a rozpadá se. Sáhli jsme proto do rezervního fondu a nechali zkusmo vyrobit na zakázku skříňovou stěnu, která pojme veškeré pomůcky, žákovské kufříky a další "haraburdí", které je k výuce potřebné. Výhodou skříně je, že nejen pojme vše, co je třeba, ale zatažením dvířek je rázem ve třídě "uklizeno". Stěna byla namontována během jarních prázdnin ve II. třídě u p. učitelky Hulínské. Postupně bychom takto chtěli vybavit všechny třídy na prvním stupni. V nejbližší době nás ale čeká i výměna podlahy před jídelnou, kde došlo ke stejnému problému jako ve vstupní hale - dlažba se tzv. "odfoukla" a dlaždičky postupně odpadají tu v menším, tu ve větším počtu, ale pravidelně.