Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Hříbě, štěně a dítě březnové dobré bývá.

V Bochovském zpravodaji č. 3 jsme zveřejnili zprávu, že děti z I. stupně obdržely finanční částky za sběr papíru (3 200 Kč za papír a 798 Kč za víčka). Někteří rodiče by rádi věděli, co se za tyto peníze pořídilo nebo pořídí. Tak tedy: paní učitelky se s dětmi dohodly, že částka se rozdělí rovným dílem mezi všechny třídy a bude pak na rozhodnutí jednotlivých učitelek a jejich dětí, k čemu je použijí - nákup materiálu k výtvarné činnosti, fond na školní výlet nebo nákup cen na třídní soutěže apod. Pokud by tedy chtěli rodiče detailnější specifikaci, mohou se obrátit na "svou" třídní učitelku, např. při třídních schůzkách v listopadu.