Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.

Na Zasnoubení Panny Marie zima největší je.

V pondělí 18. dubna se uskutečnily dvě přednášky pracovníka Hvězdárny Karlovy Vary, a to pro žáky II. a III. třídy, resp. pro žáky VI. a IX. třídy. O přednášce pro starší napsal Ondra Klaban:

Přednáška o kosmonautice

Přednáška o kosmonautice byla zajímavým zpestřením školního dne. Mně osobně se velmi líbila, bylo to zajímavé, hezky připravené a myslím si, že většina z nás jsme se dozvěděla něco nového, co jsme nevěděli. Na názor jsem se zeptal i pár spolužáků.Jan Jandáš řekl: ,, Bylo to hezké a velmi se mi to líbilo.‘‘ Michal Szappanos řekl: ,, Líbilo se mi to, ale text byl velmi rychle přepínaný.‘‘ Což je bohužel pravda. K přednášce byla připravena i prezentace, byly tam  zajímavé obrázky a již zmíněný text. ,,Stránky‘‘ prezentace byly přepínány velmi rychle, takže se člověk dočetl do půlky textu a už tam byla jiná stránka. Ale teď zpátky k lepší stránce přednášky. Přednáška byla i hezky seřazená, od začátku kdy se rakety používaly pro válečné účely, přes družice (například Sputnik), nepilotované lety, přes vesmírná vozítka až k Apollu 11 (první přistání na Měsíci). A mluvilo se ještě dál, což bylo velmi zajímavé, protože já sám jsem si myslel, že bylo pouze a Apollo 1 až 11, ale ono jich bylo více, což mě velmi překvapilo. Byla tam i část přímo o vývoji raket. Takže většina z nás se opravdu něco nového přiučila. A na závěr bych chtěl říct, že by se to mohlo v příštích ročnících opakovat.

Za VI. třídu Ondřej Klaban