Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Pranostika na akt. den

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Východ a západ slunce

Slunce vychází:07:46

Slunce zapadá:16:54

Certifikát

Základní škola Bochov, Okružní 367 - netkatalog.czZákladní školy - netkatalog.cz

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Deváťáci v těchto dnech probírali slohový útvar zvaný subjektivně zabarvený popis. Za domácí úkol dostali téma Moje oblíbené místo. Uvádíme ukázku některých prací:

Když jdeme tou cestou,  tak se krásně uklidním. Mám to tu ze všech míst nejraději. V létě to tu krásně voní přírodou. Zvířata nás tady ale asi nechtějí, pořád na nás řvou, jako by nadávala. Většinu času tu strávím jen s kamarádkou. Je tu totiž nádherný klid. Voda běhá po kamenech a syčí na nás. Projde tudy jen tak jeden člověk denně, proto je to nejlepší místo na to, když chceme být sami a odreagovat se od všech starostí a od lidí. Stromy okolo nás tancují. Je tu zima i v létě díky těm stromům, které tvoří chladný stín. Nerada se vracím cestou zpět. Opravdu to tady miluju.

Sabina Cibulková

 

Tuhle cestu nesnáším, připadá mi, jako bych šla na nějakou horu. Ale stojí to za to. Miluju přírodu a tady je nejlepší, že neslyšíte žádné prosvištění aut, pouze zpívání ptáčků a povídání stromů, když vítr zafouká. Je tu krásně, ať už je léto nebo zima. Popravdě to tu mám ale radši v létě , když tady není žádná peřina. Stromů je tu moc. Je to jako taková listnatá rodinka. Chodím sem ráda poslouchat vyprávění od lavičky, co všechno se tu dělo. Připadám si tady jak na hradě. Stranou od všeho a od všech. Rozhlédnu se a vidím skoro celé moje městečko. Nerada odtud chodím pryč. Cesta nazpátek je sice rychlejší než sem, ale i tak je to pro mě horší. Chodím sem moc ráda.

Michaela Rendlová

 

Někdo si pod  pojmem oblíbené místo představí něco, kam se chodíme uklidnit nebo  se pokochat přírodou. Já ne. Já si představím pod pojmem oblíbené místo místo, kam se chodím vyřádit a poslouchat zvuk motoru, který říká: prožeň mě. Když na toto místo jedu, tak si připadám jako v sedmém nebi. Cítím se volný jako pták, když mi vítr fouká ve vlasech. A ten adrenalin, co se ve mně probouzí, je  síla, která mi říká: přidej. Miluju toto místo, protože tam můžu poslouchat zvuk motoru, který lítá ve vysokých otáčkách jako vítr v oblacích. Jezdím si tam jak král, který neví, kdy má přestat s dobýváním území. Když z tohoto místa jedu pryč, tak mi říká sbohem. Miluju toto místo.

Petr Fišer