Lépe od hada býti uštknut, než v březnu od slunce ohřát.

Mnoho dešťů v březnu přináší hubené léto.

Připomínáme žákům, že ve středu 28. října mají volno z důvodu státního svátku. V tento den byla roku 1918 vyhlášena samostatná a svobodná Československá republika. Český a slovenský národ tak po mnoha stoletích pod nadvládou cizích velmocí získal vlastní  nezávislý stát. Velkou zásluhu na vzniku ČSR měli zejména profesor T.G.Masaryk a M.R.Štefánik. ČSR existovala do 15. března 1939 (to již v okleštěné podobě, neboť koncem září 1938 přišla o pohraniční území zvané Sudety), kdy byla násilně rozdělena na Protektorát Čechy a Morava obsazený fašistickým Německem a Slovenský stát. V roce 1945 byla ČSR obnovena (již bez východního území zvaného Podkarpatská Rus, které zabral tehdejší stát SSSR) a vydržela ve své nové podobě do 31.12.1992. Od 1.1.1993 došlo opět k rozdělení státu na dvě samostatné republiky - Českou republiku a Slovenskou republiku.

Na státní svátek letos navazují dva dny podzimních prázdnin (29. a 30. října). Přejeme všem žákům, aby si nadcházejícího volna co nejlépe užili.