Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Nezmrzne-li cikán do Fabiána a Šebestiána, potom už nezmrzne.

Projekt světadíly

Žáci V. třídy přišli s nápadem nakreslit při výtvarné výchově světadíly, jejich živočichy a rostliny. Protože se mi nápad velice líbil, pustili jsme se do projektu. Nejdříve se rozdělili do šesti skupin a vybrali si světadíl, který by chtěli ztvárnit. Poté si na velikou čtvrtku načrtli světadíly a vybarvili je. Další hodinu kreslili a malovali živočichy a rostliny typické pro jejich světadíl. Vše vystříhali a nalepili. Některým skupinám se práce moc povedla. Výsledky snažení žáků jsou k vidění ve společenském sále naší školy.

Mgr. Anna Götzová, učitelka výtvarné výchovy