Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.

Než jsme se nadáli, je tu konec roku a s ním se přiblížily vánoční svátky a tzv. vánoční prázdniny. Začínají 23. prosince a končí 3. ledna 2016. Naposledy v tomto roce půjdou žáci do školy v úterý 22. prosince. Vyučování ten den ukončíme po 4. vyučovací hodině, která bude třídnická. Děti si v ní popovídají se svými třídními učiteli o Vánocích, zhodnotí uplynulý rok a pak už se rozběhnou domů. Pro dojíždějící autobusem fy Zepra bude jako tradičně připraven mimořádný spoj (odjezd ve 12.15 hod. z náměstí), za nějž patří velký dík p. Miluši Pechočiakové. Žáci si nezapomenou vyprázdnit šatnové skříňky a vzít si domů vyprat věci na tělocvik. Do školy nastupujeme opět až v pondělí 4. ledna 2016.