Není-li leden mokrý, sudy vinařů se naplní.

Je-li na svatou Anežku obleva, bude v létě hodně bouřek.

Výlet do Bečova

Výlet IV. a V. třídy

Dne 9. června se děti ze čtvrté a páté třídy vypravily na společný výlet do Bečova.

V bečovském zámku se žáci hravou formou seznámili s relikviářem sv. Maura. Chvíli strávili v tajemně osvětlené trezorové místnosti a prohlédli si také originál relikviáře. Jako odměnu za své vzorné a zvídavé chování dostali glejt s pasováním na šlechtice. Ve škole si potom v listině vyzdobili svůj osobní erb.

Po procházce kolem zámku na nás čekalo zábavné a poučné představení Divadla dětí spojené s historií místního zámku.

Děti potom navštívily dvě muzea v jedné budově  - muzeum hraček a motocyklů.

Na závěr si všichni zakoupili suvenýry a po občerstvení nasedli do autobusu a se zpěvem na rtech jsme vesele uháněli zpátky do Bochova.

Mgr. Eva Michňová a Mgr. Hana Staňková, třídní učitelky